"En kaliteli doğal malzemeden titizlikle hazırlanan yeni nesil lokum!"

Yeni reçete, yepyeni lokum

Marsel Delights'da yeni teknik ve uygulamalarla lokumun özüne ve dokusuna sadık kalıyor, şekerini düşürüyor, keyfini artırıyoruz. 15. yüzyıldan beri Anadolu topraklarında varolan, 17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu sınırlarında yaygınlaşan, Avrupa'ya bir İngiliz gezgin aracılığıyla, 18. yüzyılda ''Turkish Delight'' olarak giren lokum, Arapça'daki adıyla ''rahat-ul hulküm", yani ''boğaz rahatlatan'', Marsel Delights'ın kontrastlarla yakaladığı, kusursuz tat dengesiyle tek başına ya da bir eşlikçi olarak gurme dünyanıza giriyor. Hedeflediğimiz tek duyunuz, tat değil. Marsel Delights'ın özenle tasarlanan ambalajlarını açarken, bir hediye paketini açarcasına mutlu olmanızı istiyoruz. Her bir çeşidimizi, ağzınızda yumuşak ve kaygan bir deneyim yaratan, tatlar arası bir seyahat olarak tasarladık.

Lezzetli olduğu kadar sağlıklı

Marsel Delights'da lokumlarımız, rafine şeker, yapay aroma ve renklendirici içermiyor. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz tarafından sağlık ve rahatlıkla tüketilebilen lokumlarımızın, tatlı olmaları için tek ihtiyaçları, meyveden gelen şeker.

Merhaba ben Selim, 

Çocukluğumda mutfağa girip yaptığım garip tatlı denemeleri, gençliğimde normalin dışında kalan birçok farklı tat kombinasyonuna şans vermemi sağladı. Bugün, hala en büyük keyiflerimden biri, yeni tat deneyimleri yaşamak. Profesyonel hayata farklı girişimlerle dahil olup uzun yıllar çalıştıktan sonra, iç sesimi dinlemeye ve gıda alanındaki denemelerime dönmeye karar verdim. 

Yeni fikirlerimi, kimliğim ve kültürüme sadık kalarak geliştirmeye inandığım için, lokum yapmanın tam bana göre bir iş olduğundan emindim. Lokum yapmayı, kendi evimde, deneyerek yanılarak, baştan başlayarak, bolca çalışarak öğrendim. Sonrasında, geleneksel lokum reçetesini farklılaştırarak doğal malzemelerden yeni tatlar yaratmayı hedefledim.

Sıra çeşit ve eşleşmelere geldiğinde, birçok farklı alandan ilham alarak meyve, baharat ve kuruyemiş birleşimleri üzerine odaklandım. Marsel Delights' da en önemli amacım, alışılmışın dışında lezzetler sunmak ve insanları şaşırtmaktı. Altı ay ve yüzlerce deneme sonrasında, sizlere gururla sunabileceğim lokumlarım, artık hazırdı.

Tat hikayem, Akdeniz'in çok kültürlü, misafirperver, sıcak ve karmaşık dokusundan ilham alıyor. Doğu'nun ve Batı'nın iç içe geçtiği sentez, hayatımın özeti. Marsel ise, yemeğin ve yemeğin ardındaki tüm yaşam kültürlerinin tadını sonuna kadar çıkarmayı bilen dedemin adı. Aynı zamanda, ailemdeki ilk özgün kültür temsilcisi.

Marsel Delights' la Doğu'nun tat ve tatlılarını güncelleştirerek, parçası olmaktan gurur duyduğum bu coğrafyaya samimi ve yeni bir hikaye eklemek istedim. Umarım siz de ürünlerimizden bizim kadar keyif alırsınız.